2020

 

4.1.2020 - NOVOROČNÍ KONCERT v bazilice Nanebevzetí Panny Marie

 
Od 16h zazněl koncert našeho sboru společně s KO Far Musica v nově opravené bazilice Panny Marie. Zazněly české a evropské koledy a pastorely. Na nově zrekonstruované varhany hrál Ondřej Valenta.
 

31.1.2020 - NOC HOTELŮ - Staroměstská radnice Praha

 
Již koncem ledna jsme zpívali na akci, která se jmenuje Noc hotelů. Staroměstská radnice pro majitele hotelů připravila krásnou akci, kdy na začátku prohlídky čekalo na návštěvníky překvapení v mariánské kapli v podobě malého koncertu našeho sboru. Myslím, že jsme si při sedmi vstupech tuto akci velmi užili. :-)
 

15. a 16.8.2020 - POUTNÍ MŠE SVATÁ - svátek Nanebevzetí Panny Marie

 
Jako většina našich občanů v této zemi byla postižena epidemií Coronaviru, tak i náš sbor, kterému bylo znemožněno zpívat...
Přesto jsme se od poloviny června začali znovu scházet a pilně nacvičovat na mariánskou pouť. Většina našich nových členů (10) ještě nezvládala repertoár, který jsme na pouti zpívali a tak jsme poctivě cvičili i přes celé prázdniny.
Při této pouti zazněla Missa Lux et origo královéhradeckého skladatele Jiřího Strejce, který má letos desetileté výročí úmrtí. Mši svatou celebroval Mons.Michael Slavík, Ph.D. a byla sloužena za naše přátele muzikanty a zpěváky - Růženku Stránskou a Jana Holuba.
Sólo Ave Maria od Camilla Saint-Saënse zazpíval Ondřej Holub.
 

22.8.2020 - Svatba Lenky Režové a Juliena Longmarta

 
O týden později celý sbor zazpíval na svatbě naší člence Lence a jejímu francouzskému partnerovi Julienovi. Svatba byla krásná a nebe bylo bez jediného mráčku. :-)